Üügu pank

 

Üügu pank

Üügu pank asub Muhu saare põhjaosas. See on Muhu suurim pank, mis on eriline veel selle poolest, et panga allosas asub püha Silmaallikas, millel usutakse olevat ravitoime.

Loe edasi...

Madal-Eesti

Eestit saab nii looduslikult kui kultuuriliselt jagada mitut moodi. Levinumaid jaotusi, mis ka veel loodusvorme ja sellele juba ammu asunud inimest silmas peab, on Eesti jagamine Kõrg- ja Madal-Eestiks. Selle vahetegemise algus ulatub tagasi juba jääaja järgsesse aega, mil see maa sündima hakkas.

Loe edasi...

Eestlased mererahvana

Eesti territoorium on kahelt poolt merega uhutud, rannikujoont suurendavad veelgi Eesti arvukad saared. Eesti võib jaotada kaheks suureks kultuuripiirkonnaks kokkupuute järgi merega – Ranniku-Eestiks ja Sise-Eestiks. See jaotus ei ole suvaline. Vastupidi, sellel on väga kaugele ajalukku ulatuvad juured. Nii on ka rannikuinimesed ja sisemaalased ka sootuks erinevad eestlased.

Loe edasi...

Eesti mees- ja naiskultuur

Naiste ja meeste tegemised ja ametid võivad kultuuriti varieeruda, kuid ikkagi on olnud nii, et eri sugude asjad on teineteisest mingi piirini lahus olnud ja teistes kohtades kokku saanud. Mehed on pigemini olnud orienteeritud väljapoole tegevusele, käinud jahil, teinud kaupa, sõdinud. Naised seevastu hoidnud kodu ja lapsi.

Loe edasi...

Eestirootslased

Eestirootslaste omaaegsest elu-olust on siiski üksjagu palju teada ja seetõttu saab neist päris palju juttu teha. Seda enam, et siit Rootsi siirdunud rahvas jätkas ka seal oma kultuurilist eksisteerimist ning pärast Eesti taasiseseisvumist leidub neidki, kes oma vanemate või vanavanemate kodumaa taas üles leidnud on.

Loe edasi...