Annemägi

 

Annemägi

Lõuna-Eestis on nimetus hiis vähe levinud. Kuid siingi leidub kogukondlikke pühapaiku, kuhu rahvast laiemalt kokku käinud on. Üks selline paljude seast on Annemägi Karksi kihelkonnas, pea vastu tänast Läti piiri, nüüdse Lilli küla taga.

Loe edasi...

Vanapaganad eesti rahvaluules

Vanapagan on pisut tahumatu ja lihtsameelne hiiglane, kes esineb eesti rahvajuttudes. Tihtipeale mõtestavad vanapagana-muistendid lahti loodusvormide teket ja esitavad küllalt realistlikke vaateid inimsuhetele.

Loe edasi...

Eesti keeled

Eesti keel on ühtpidi väga vana ja teistpidi päris noor keel. Kaasaegne eesti kirjakeel on ainult paarsada aastat vana. Eesti keeles on aga palju muidki keelekujusid - murdeid ehk dialekte.

Loe edasi...

Ärkamisaeg Eestis

Ärkamisajaks Eesti ajaloos loetakse üldiselt perioodi 19. sajandi teisel poolel, mil sai alguse kaasaegse eesti rahvuse kultuuriline ja sotsiaalmajanduslik iseseisvumine.

Loe edasi...

Pärimuslik ja kaasaegne, oma ja võõras Eesti kultuuris

Oleme kõik kaasaegsed inimesed ja me ei kujuta enam tegelikult ette elu sada või kakssada aastat tagasi. Kaasajal traditsioonilisest rääkimine ongi pahatihti selle uuesti konstrueerimine – ja just läbi tänapäeva. Või teisisõnu öeldes – minevikku pole olemas, vähemalt käegakatsutavalt.

Loe edasi...